نسل جدید مرسدس بنز A کلاس

مرسدس بنز A کلاس , درنهایت مرسدس بنز از نسل جدید یا چهارم مدل A کلاس خود پرده‌برداری کرد. این نسل طراحی کاملاً متفاوتی با نسل قبلی داشته و به پیشرانه‌های کارآمد و فناوری‌های رفاهی و ایمنی پیشرفته‌ای مجهز شده است. در نمای بیرونی A کلاس جدید بی‌شک شباهت فراوان با نسل جدید مدل CLS دیده می‌شود. در این ماشین خطوط تهاجمی نسل قبلی حذف شده و خطوط ظریفی جایگزین آن‌ها شده‌اند یعنی مشابه طراحی CLS جدید.

مرسدس بنز A کلاس

مرسدس بنز از نسل جدید یا چهارم مدل A کلاس خود پرده‌برداری کرد

برای ارائهٔ طراحی جدید و برجسته در نمای جلو، ارتفاع کاپوت کمتر شده و از چراغ‌های LED تخت با دی‌لایت‌های زاویه‌دار استفاده شده است. همچنین همان‌طور که گفته شد، در نسل جدید A کلاس در مقایسه با نسل قبلی ارتفاع کاپوت تا حد زیادی کمتر شده تا نمای جلویی خودرو ظاهر پویاتری پیدا کند. در همین حال دهانهٔ گلگیرها بزرگ‌تر به نظر می‌رسند تا بتوانند چرخ‌های ۱۶ تا ۱۹ اینچی را در خود جای دهند.

مرسدس بنز A کلاس

طراحی کاملاً متفاوت بنز A کلاس

در عقب خودرو نیز شاهد طراحی جدیدی هستیم که در آن برخلاف نسل قبلی چراغ‌های افقی باریکی دیده می‌شود. درون چراغ‌ها نیز دو نوار باریک LED کشیده شده است. به‌طورکلی طراحی عقبی A کلاس جدید عضلانی‌تر از قبل به نظر می‌رسد. فاصلهٔ محوری نسل جدید A کلاس نیز به میزان ۳ سانتیمتر افزایش پیدا کرده که موجب افزایش فضای داخلی شده است.

رونمایی از مرسدس بنز A کلاس

مرسدس بنز A کلاس

پیشرانه‌های کارآمد بنز A کلاس

با نگاهی به داخل این هاچ‌بک جدید می‌بینیم که تا چه حد کابین آن تحت تأثیر مرسدس بنزهای بزرگ‌تر طراحی شده است. کابین خودرو طراحی مدرن‌تری دارد یعنی همان چیزی که از مرسدس بنز انتظار می‌رود. از ویژگی‌های کابین A کلاس جدید می‌توان به قسمت بال مانندی اشاره کرد که روی بخش بالایی داشبورد کار شده و تا روی درها کشیده شده است. همچنین ۶۴ رنگ مختلف برای نورپردازی داخلی خودرو قابل انتخاب است اما آنچه که واقعاً در نسل جدید A کلاس جلب‌توجه می‌کند، صفحه‌نمایش عریض آن است.

مرسدس بنز A کلاس

فناوری‌های رفاهی و ایمنی پیشرفته‌ بنز A کلاس

خریداران A کلاس جدید می‌توانند از بین سه گزینهٔ مختلف صفحه‌نمایش، یکی را انتخاب کنند. این گزینه‌ها شامل دو نمایشگر هفت اینچی، یک نمایشگر هفت اینچی و یک نمونهٔ ۱۰٫۲ اینچی و یا دو نمایشگر بزرگ ۱۰٫۲ اینچی می‌شود. همچنین مرسدس بنز در این ماشین برای اولین بار سیستم چندرسانه‌ای جدیدی بنام MBUX را ارائه کرده است. ویژگی برجستهٔ این سیستم توانایی برقراری ارتباط عاطفی بین خودرو و راننده یا سرنشینان با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی است.

مرسدس بنز A کلاس

داخل این هاچ‌بک جدید

ازآنجایی‌که ابعاد نسل جدید A کلاس نسبت به قبل رشد داشته است، فضای شانه، سر و آرنج در کابین آن بیشتر از قبل شده که این مهم به لطف افزایش فاصلهٔ محوری و همین‌طور افزایش فاصلهٔ عرضی محورها به دست آمده است. این امر موجب شده که فضای بار خودرو نیز افزایش یابد به‌نحوی‌که صندوق بار A کلاس حالا ۳۷۰ لیتر ظرفیت دارد که ۲۹ لیتر بیشتر از نسل قبلی است. اگر این هم کافی نیست در نظر داشته باشید که نسل جدید A کلاس علاوه بر گرم‌کن صندلی‌ها، به تهویهٔ صندلی‌ها و همین‌طور ماساژور (در صندلی‌های جلو) هم مجهز است.

مرسدس بنز A کلاس جدید

مرسدس بنز A کلاس

ابعاد نسل جدید A کلاس

در بخش تجهیزات و سیستم‌های ایمنی هم A کلاس بشدت مدیون بزرگ خاندان مرسدس یعنی مدل S کلاس است به‌نحوی‌که سیستم‌های پیشرفته‌ای چون دستیار فعال تشخیص فاصله، ترمز خودکار اضطراری، دستیار فعال تغییر خط و ترمز کمکی فعال را از برادر بزرگ‌ترش قرض گرفته است. علاوه بر این، A کلاس جدید به سیستم Pre Safe Plus هم مجهز شده که در صورت تشخیص تصادف از عقب، ترمزها را بشدت فعال می‌کند تا پرتاب خودرو به سمت جلو به حداقل برسد.

مرسدس بنز A کلاس

تجهیزات و سیستم‌های ایمنی A کلاس

مرسدس بنز در ابتدا برای نسل جدید A کلاس سه پیشرانهٔ مختلف را در نظر گرفته که یکی دیزلی و بقیه بنزینی هستند. مدل پایهٔ بنزینی که A200 نام دارد از یک پیشرانهٔ ۱٫۴ لیتری چهار سیلندر با ۱۶۳ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند که انتقال این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی یا هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه صورت می‌گیرد. مدل بنزینی بعدی هم A250 است که به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر با ۲۲۴ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است. مدل دیزلی A250d نام داشته و در زیر کاپوت آن یک موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر دیزلی با ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور قرار دارد. مدل‌های A250 و A250d صرفاً با گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک عرضه می‌گردند.

معرفی نسل جدید مرسدس بنز A کلاس

مرسدس بنز A کلاس

عملکرد مرسدس بنز A کلاس

از لحاظ عملکرد، مدل A200 با گیربکس دستی ظرف ۸٫۲ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر
در ساعت می‌رسد و در هر صد کیلومتر به‌طور متوسط ۵٫۶ لیتر بنزین مصرف می‌کند. این در حالی است
که نسخهٔ اتوماتیک این مدل برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت به ۸ ثانیه زمان احتیاج دارد
و میانگین مصرف سوخت آن‌هم برابر با ۵٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر است. هردوی این مدل‌ها
توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت را هم دارند. مدل قوی‌تر A200 اما
تنها در ۶٫۲ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و نهایتاً به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر
در ساعت دست پیدا می‌کند. این مدل برای پیمودن هر صد کیلومتر به‌صورت میانگین به ۶ لیتر بنزین نیاز دارد.

مرسدس بنز A کلاس

مصرف سوخت بنز A کلاس

و نهایتاً مدل دیزلی A250d نیز همان‌طور که انتظار می‌رود کمتری مصرف سوخت را دارد به‌نحوی‌که
در هر صد کیلومتر تنها ۴٫۱ لیتر گازوئیل مصرف می‌کند. این مدل شتاب صفرتاصد را ظرف ۱۰٫۵ ثانیه
طی می‌کند و می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۰۲ کیلومتر در ساعت دست یابد. برای این هاچ‌بک آلمانی
سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Matic هم قابل سفارش است و خریداران می‌توانند نوع سیستم تعلیق
با کنترل فعال کمک‌فنرها را هم انتخاب کنند. نسل جدید مرسدس بنز A کلاس از ماه آینده در اروپا
عرضه خواهد شد و با خودروهایی چون ب‌ام‌و سری ۱، آئودی A3، اینفینیتی QX30 و ولوو V40
به رقابت خواهد پرداخت.

مرسدس بنز A کلاس

نسل جدید بنز A کلاس

پداللینک منبع

مطلب معرفی نسل جدید مرسدس بنز A کلاس، هوشمندتر و پیشرفته‌تر در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :معرفی نسل جدید مرسدس بنز A کلاس، هوشمندتر و پیشرفته‌تر
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%86%d8%b3%d9%84-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%b3%d8%af%d8%b3-%d8%a8%d9%86%d8%b2-a-%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%8c-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af%d8%aa/